Էրեբունի-Երևան 2795

ԺԱՄԱՆԱԿԱՑՈՒՅՑ
«ԷՐԵԲՈՒՆԻ-ԵՐԵՎԱՆ 2795» ՏՈՆԱԿԱՏԱՐՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐԻ
ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 11-12


11.10.2013Թ.


14.00 Ժողովրդական արվեստի գործերի, ազգային խաղերի, տարազի, խոհանոցի ցուցադրություն /«Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի հարակից տարածք -Էրեբունի փողոց/


19.00 Համերգային ծրագիր «Երևանում տոն է…» - /«Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի հրապարակ/

 

12.10.2013Թ.


10.00 Ջրցան մեքենաների շքերթ Երևանի փողոցներով


10.30 Երևան ԱՐՏ – /Սարյան պուրակ/


11.00 Երևան քաղաքի հուշարձանների լվացում


11.00 Քաղաքային տնտեսության էքսպո – ցուցահանդես «Ավելի լավ Երևան» /Մաշտոցի պուրակ/


11.30 «Հին Երևանը. Հայացք ապագայից» լուսանկարների ցուցադրություն /Բարեկամություն, Մարշալ Բաղրամյան Հարապետության հրապարակ, Զորավար


12.00 Մանկական ծրագրերի հարթակ /Կիրովի անվան մանկական զբոսայգի - տիկնիկային ներկայացումներ, զվարճալի խաղեր, ծաղրածուներ, խաղավարներ, աճպարարներ և հեքիաթների հերոսներ/


13.00 «iԵրևան» ֆեյսբուքյան լուսանկարների ցուցադրություն /Սիրահարներ այգի/


13.00 Ավիամոդելավորողների ցուցադրական ելույթներ /Ազատության հրապարակ/


13.30 Ռետրո ոճի մեքենաների ցուցադրություն /Մաշտոցի պողոտա/


14.00 Մանկապատանեկան ստեղծագործությունների բացօթյա ցուցադրություն /Հենրիկ Իգիթյանի անվան գեղագիտության ազգային կենտրոնի հարակից տարածք, Աբովյան 13/


14.00 Տոնական շքերթ /Երևանի քաղաքապետարանից Հանրապետության հրապարակ/


14.30 Մարաթոնյան վազք 2975 մետր /Մատենադարանից Սայաթ-Նովա, Աբովյան փողոցներ, Հանրապետության Հրապարակ/


14.30 Վարպետաց քաղաք – խեցեգործություն, գորգագործություն, ասեղնագործություն, փայտագործություն /Հյուսիսային պողոտա/


14.30 Սթրիթբոլի մրցումներ /Հյուսիսային պողոտա/


15.00 Կարաոկե – Երևանյան սիրված երգեր /Հյուսիսային պողոտա/


15.00 Թատերական և Կրկեսային ներկայացումներ /Հյուսիսային պողոտա/


15.00 Ողջույն աշխարհի ազգերիից - /Հայաստանում բնակվող ազգային փոքրամասնությունների էթնիկ համույթների կատարումներ - Ստ. Շահումյանի հրապարակ/


15.00 Երևանի մասին տեսահոլովակի նկարահանում / Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի ծառայողական մուտք/


15.30 Ազգային և ժողովրդական երգարվեստ /Մաշտոց-Բյուզանդ փողոցների խաչմերուկ/


15.30 Երևանյան բակային խաղերի մրցույթներ /Անգլիական այգի/


16.00 Վինդսերֆինգի ցուցադրական մրցումներ /Կարապի լիճ/


16.30 Թարգմանչաց տոն /Մատենադարանի հարակից տարածք/


16.30 Հեծանվավազք /Արգիշտի փողոց – Իտալիայի փողոց – Հանրապետության հրապարակ – Նալբանդյան փողոց – Սայաթ-Նովա փողոց – Մաշտոցի պողոտա – Իսակովի պողոտա մինչև հեծանվահրապարակ/


17.00 Շախմատի մրցույթ անվանի շախմատիստների մասնակցությամբ /Շարլ Ազնավուրի հրապարակ/


17.00 Էստրադային համերգ և դիսկոտեկ /Ազատության հրապարակ/


18.00 Ռոք համերգ /Շարլ Ազնավուրի անվան հրապարակ/

 

18.00 Ջազմենները Երևանին /Կասկադ համալիր, Գաֆէսճեան հիմնադրամ/


18.00 Դասական երաժշտության համերգ /Կոնսերվատորիայի պուրակ/


18.30 Բառդ երաժիշտների երեկո – Բարդ /Սիրահարների այգի/


19.30 «Իմ սրտի ուղեկից» գալա համերգ /Հանրապետության հրապարակ/


22.00 «Իմ սրտի ուղեկից» երիտասարդական դիսկոտեկ /Հանրապետության հրապարակ/