Էրեբունի-Երևան 2796

«Էրեբունի-Երևան 2796» տոնակատարության ծրագիր

 

Հոկտեմբեր 11

 

«Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի հարակից տարածք` Էրեբունու փողոց

 

14.00  Ժողովրդական արվեստի գործերի, ազգային տարազի, խոհանոցի ցուցադրություն

15.00  Ազգային խաղերի մեկնարկ

16.00  «Պատանի երաժիշտների Երևանը» համերգ

16.30  Լարախաղացների մրցույթ

17.00  Ազգային և ժողովրդական երգարվեստի համերգ

19.00  Համերգային ծրագիր «Երևանում տոն է…»  («Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի հրապարակ)

 

Հոկտեմբեր 12

 

10.00  Ջրցան մեքենաների շքերթ Երևանի փողոցներով

10.30  Երևան ԱՐՏ (Սարյան պուրակ)

11.00  Երևան քաղաքի հուշարձանների լվացում

12.00  «Երևանյան էսքիզներ» քաղաքաշինական նախագծերի էքսպո (Թամանյանի արձանի հարևանությամբ)

13.00  Մանկապատանեկան ստեղծագործությունների բացօթյա ցուցադրություն (Հենրիկ Իգիթյանի անվան գեղագիտության ազգային կենտրոնին հարակից տարածք, Աբովյան 13)

14.00  Տոնական շքերթ  (Երևանի քաղաքապետարանից  Հանրապետության հրապարակ)

14.30  Մարաթոնյան վազք՝ 2796մ (Մատենադարանից Սայաթ-Նովայի պողոտա, Աբովյան փողոց,  Հանրապետության հրապարակ)

15.00  «Իմ հին ու նոր Երևան» խորեոգրաֆիկ պատկեր (Հանրապետության հրապարակ)

15.00  Մանկական տոնական ծրագրեր (Կիրովի անվան մանկական զբոսայգի - տիկնիկային ներկայացումներ, զվարճալի խաղեր, ծաղրածուներ, խաղավարներ, աճպարարներ և հեքիաթների հերոսներ)

15.00  Ուսանողական հարթակ (Կոնսերվատորիայի  պուրակ)

15.00  «Տոնական զբոսանք» թատերական և կրկեսային ներկայացումներ (Հյուսիսային պողոտա)

15.00  Մարզական ցուցադրական ելույթներ (Ազատության հրապարակ)

15.00  «Երեք ժամանակներ» լուսանկարչական տաղավարներ - (Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի ծառայողական մուտք)

15.30  Ողջույն աշխարհի ազգերից (Հայաստանում բնակվող ազգային փոքրամասնությունների և էթնիկ համույթների կատարումներ (Ստ. Շահումյան հրապարակ)

15.30  Ազգային և ժողովրդական երգարվեստի համերգ (Մաշտոց-Բուզանդ խաչմերուկ)

15.30  Երևանյան բակային խաղերի մրցույթներ  (Անգլիական այգի)

15.30  Էստրադային համերգ  (Ստ. Շահումյան հրապարակ)

15.30  Կարաոկե (Շ. Ազնավուրի հրապարակ)

16.00  Առագաստային սպորտի ցուցադրական ելույթներ -   (Կարապի լիճ)

16.30  Հեծանվավազք (Արգիշտի փողոց - Իտալիայի փողոց - Հանրապետության հրապարակ  - Նալբանդյան փողոց - Սայաթ-Նովայի պողոտա - Մաշտոցի պողոտա - Իսակովի պողոտա՝ մինչև հեծանվահրապարակ)

17.00  Դասական երաժշտության համերգ (Կոնսերվատորիայի  պուրակ)

17.30  Շախմատի մրցույթ անվանի շախմատիստների մասնակցությամբ (Շ. Ազնավուրի հրապարակ)

18.00  Ջազ համերգ (Կասկադ համալիր, Գաֆէսճեան հիմնադրամ)

18.00  Էստրադային համերգ (Ստ. Շահումյան հրապարակ)

18.30 Բառդ երաժիշտների երեկո (Մոսկովյան պուրակ)

19.30  «Երևան՝  իմ տուն»  գալա համերգ  (Հանրապետության հրապարակ)

20.00  Ռոք համերգ (Ազատության հրապարակ)

22.00  Երիտասարդական դիսկոտեկ (Հանրապետության հրապարակ)