Էրեբունի-Երևան 2797

«Էրեբունի-Երևան 2797» տոնակատարության ծրագիր

Հոկտեմբեր 10-11

#erebuniEVN  #erebouniEVN  #ErebuniYerevan2797

«ԷՐԵԲՈՒՆԻ-ԵՐԵՎԱՆ 2797»  ՏՈՆԱԿԱՏԱՐՈՒԹՅԱՆ ՄԻՋՈՑԱՌՈՒՄՆԵՐԻ ԺԱՄԱՆԱԿԱՑՈՒՅՑ

 

 

ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 10

11:00-11:30  «Քարե կոթողների ժամանակագրությունը» սեպագրերի բացօթյա ցուցադրության բացում /Նալբանդյան, Հանրապետության փողոցների պուրակ/

12:00 «Երախտագիտություն» ցուցահանդեսի բացում, աշխարհի մի շարք քաղաքապետերի ու կառավարման մարմինների հետեղեռնյան հայանպաստ որոշումների ու կարգադրությունների նմուշների ցուցադրում /Երևանի քաղաքապետարանի ճեմասրահ/

13:00  «Սիրո Երևան» գեղանկարչության ցուցահանդեսի բացում /Ժամանակակից արվեստի թանգարան, Մաշտոցի 7/

14:00-15:00 «Իմ ջերմ ու բարի քաղաք» դպրոցականների շարադրությունների մրցանակաբաշխություն /Երևանի պատմության թանգարան/

15:00-22:00 Ժողովրդական արվեստի գործերի, ազգային խաղերի, տարազի և խոհանոցի ցուցադրություն /Էրեբունի փողոց/

19:00-22:00 «Երևանում տոն է…»  տոնական համերգ /«Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի հրապարակ/

22:00 Տոնական հրավառություն /«Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի հրապարակ/

 

 

ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 11

10:00-10:30 Ջրցան մեքենաների շքերթ /Երևանի կենտրոնական փողոցներ/

10:30-19:00 «Երևան ԱՐՏ» գեղանկարչական ցուցահանդեսի բացում /Սարյան պուրակ/

11:00-12:00 Երևան քաղաքի հուշարձանների լվացում 

11:00-17:00  Միջոցառումների վերաբերյալ տեղեկատվական կենտրոնների գործարկում /ինֆո կետեր/

11:30-24.00 «Հին Երևան - Հայացք ապագայից» լուսանկարների ցուցադրություն /մետրոյի Երիտասարդական և Հանրապետության հրապարակ կայարաններ/

12:00-19:00  «Ավելի լավ Երևան» քաղաքային տնտեսության և քաղաքաշինական նախագծերի էքսպո /Թամանյանի արձանի հարևանությամբ, Կասկադ համալիր/

12:00-19:00 Մանկապատանեկան ստեղծագործությունների բացօթյա ցուցադրություն /Հ.Իգիթյանի անվան գեղագիտության ազգային կենտրոն, Աբովյան 13/

12:30-17:00 «Խոսող  խաղալիք» մանկական տիկնիկային զվարճալի ծրագիր /Կիրովի անվ. մանկական զբոսայգի/

12:30-22:00 Հնաոճ մեքենաների ցուցադրություն /Շահումյանի անվան հրապարակ/

12:30-13:45 Մոտոկռոս, կվադրոցիկլի և լեռնային հեծանվասպորտի  ցուցադրական  ելույթներ /Իսակով-Կիևյան  արագընթաց ճանապարհի հարևանությամբ, Դալմայի այգի/

13:00-14:00 Պարալիմպիկ խաղերի մասնակիցների երթ /Աբովյան պուրակ, Հանրապետության հրապարակ, Երևանի քաղաքապետարան/

13:00-14:00 Փողային նվագախմբերի տոնական քայլերթ /Թումանյան փողոց, Աբովյան, Տերյան,Մաշտոց, Նալբանդյան փողոցներով՝  Երևանի քաղաքապետարան/

13:30-14:00 Մարաթոնյան վազք «2797» /Մատենադարանից Սայաթ-Նովա, Աբովյան փողոցներ,  Հանրապետության Հրապարակ, Երևանի քաղաքապետարան /

13:00-14:00 Հեծանվավազք-Կրիտերիում /հեծանվահրապարակից Մաշտոցի պողոտա, Զաքյան, Լուսվորիչ, Իտալիայի,  Բեյրութի փողոցներ, Երևանի քաղաքապետարան /

14:00-15:30 «Էրեբունի-Երևան» տոնակատարության պաշտոնական հանդիսություն /Երևանի քաղաքապետարան, Արգիշտի փողոց /

15:30-17:30 Պարային շքերթի մեկնարկ-ֆլեշմոբ  /Երևանի Քաղաքապետարանից Հյուսիսային պողոտա/

15:00-19:30 Երևանյան լուսանկարչատուն /Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի ծառայողական մուտքի հարակից տարածք/

15:30-20:00 Տոնական երաժշտաթատերական զբոսանք /Հյուսիսային պողոտա/

15:30-17:00 Մոտորանավակների ցուցադրում /Կարապի լիճ/

16:00-18:30 Մարզական ցուցադրական ելույթներ, սթրիթ վորքաուդ, սթրիթ բոլ, սուսերամարտ, թռիչք-բարձրություն, բռնցքամարտ, ուշու… /Ազատության հրապարակ/

16:00-17:30 ՈՒսանողական հարթակ /Կոնսերվատորիայի պուրակ/

16:30-18:30 Երևանյան երգարանի շնորհանդես և կարաոկե. Երևանյան սիրված երգեր /Հյուսիսային պողոտա/

16:30-18:30 Հայաստանի էթնիկ համույթների կատարումներ և էքսպո /Կարապի լճի բեմահարթակ/

16:30-17:30 «Հին ու նոր Երևան» լուսանկարչական ցուցահանդես՝ ՈՒնիսոն ՀԿ /Բարեկամության ձեռքեր, Երիտասարդական մետրո/

16:00-19:30«Նվիրում ենք մայրաքաղաքին» մարզերի քաղաքների ողջույն համերգ  / Ազնավուրի  հրապարակ/

16։00-18։00 «Կենդանի գրադարան» թարգմանչաց տոնի առիթով /Մ. Մանուշյանի անվան այգի/

15:30-17:00 Շախմատի մրցույթ անվանի շախմատիստների մասնակցությամբ /Ազատության  հրապարակ/

17:30-20:00Դասական երաժշտության համերգ /Կոնսերվատորիայի  պուրակ/

18:00-20:30 «Երևանյան բառդ» հեղինակային երգի երեկո /Մ.Մանուշյանի անվ. այգի/

18:00-21:00 «Ջազմենները Երևանին» /Կասկադ համալիր, Գաֆէսճեան կենտրոն/

19:00-22:30 Ռոք-ֆեստ Vi /Ազատության հրապարակ/

19:30 «Իմ ջերմ ու բարի քաղաք» գալա համերգ /Հանրապետության հրապարակ/

21:30 Տոնական հրավառություն /Հանրապետության հրապարակ/

21:45-23:30 Դիսկոտեկ /Հանրապետության հրապարակ/